Influencer Marketing

Marka stratejinizle uyumlu fenomenler ile konsept içerikler üreterek rakiplerinizin önüne geçin ve etkileşiminizi arttırın.

 

Influencer marketing, hedef kitlesinin satın alma davranışlarına etki edebileceği içerikler oluşturarak markanın ürün veya hizmetini kitlesine sunduğu bir pazarlama iletişim stratejisidir.
‘Influencer’ kavramı, pazarlama sektörüne çok hızlı bir şekilde girmiştir ve İngilizce anlamından çevirdiğimizde ‘etkileyen’ anlamına gelmektedir. Sosyal medya platformlarında influencer, bir popülerliğe ulaşmış olan, bağlantıda bulunduğu topluluğa etkileyebilen kişidir.
İnternetin sunduğu ikili iletişim ile tüketici deneyimlerine ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Dijitalleşme ile birlikte sunulan çeşitli e-platformlar ile insanların alışveriş alışkanlıkları değişim göstermiştir.
Sosyal medya mecraları ise insanların deneyimlerini, amaçlarını ve düşüncelerini görsel imaj ve video temelli içerik olarak paylaşmasına imkân verdiği için hızlıca büyümüş ve büyümeye devam eden yeni medya platformları oluşturmuştur.
Günümüzde ise sosyal medyada var olan kanaat önderleri, tüketicilerin karar verme sürecinde oldukça önemli bir etken rol oynuyor. Takipçiler, influencer’ın deneyiminden faydalanıp, paylaşımlarından keyif alıyor, tecrübelerine güveniyor ve sadakatlerini de koruyorlar. Paylaşımın samimiyeti ve influencer’ın sağladığı güven sayesinde ise tüketiciler herhangi bir müşterinin ürün veya hizmet deneyiminden faydalanmak yerine güven duyduğu, düşüncelerini önemsediği influencer’ın deneyimini daha değerli bulur hale geldi. Bu durum, markaları geleneksel pazarlama yöntemi olan ağızdan ağıza pazarlama stratejisini dijitale yönlendirdi.

 

Sponsorlu reklamlar yerine neden influencer marketing tercih edilmeli?

 

Hedef kitle oluşturma konusunda demografik özelliklere göre filtreleme yapılırken kişilerin beğenilerine yönelik yapılan filtreleme, tam olarak istenen kitleye ulaşmayı mümkün kılmıyor.
Influencer marketing stratejisinde ise markanın iletişim stratejisine uygun hedef kitleye sahip olan bir influencer ile iş birliği yapıldığı taktirde reklam sadece o konuyla ilgilenen kişilere gösterilmiş oluyor. Infleuncer’ı deneyimleri ve beğenileri için takip eden kitlenin satın alma eylemini gerçekleştirmesi ise daha yüksek bir ihtimal taşıyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise reklam paylaşımının günlük paylaşım samimiyetini yakalıyor olmasıdır.

 

Marslı olarak sunduğumuz hizmet;

• Brief ve bütçeye göre hedeflenen pazara uygun influencer konsept çalışması hazırlıyoruz.
• Marka iletişim stratejinizi yansıtabilecek ve doğru hedef kitleye sahip influencer listesi hazırlıyoruz.
• Marka onayı aldıktan sonra infleuncer ile bütün süreçleri ajans olarak biz yönetiyor, kontrollerini yapıyor ve son haliyle sizin onayınıza gönderiyoruz.
• Çalışma yayına alındıktan sonra ise erişim ve etkileşim raporlarını size sunarak projeyi sonlandırıyoruz. 
Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Beyoğlu İş Merkezi, No:187 Kat:2 D:147 Beyoğlu /İstanbul
501 Eglinton Ave E, Suite: 305 , Toronto
merhabadunyali@marslivideoajansi.com
0212 951 06 99